Volím stranu bez bilbordov

Autor: Livia Vasakova | 1.8.2014 o 15:50 | Karma článku: 6,60 | Prečítané:  996x

Slovensko je krajinou bilbordov. Každý rok nejaké pribúdajú a sú stále väčšie a väčšie. Na niektorých miestach je hustota týchto farebných opách taká vysoká, že nič iného ani nevidno. Neodlišujeme sa v tomto len od západnej Európy, kde je takýto vizuálny smog regulovaný, ale aj od krajín, ktoré sa, minimálne v štatistikách, majú horšie ako my. Neudrelo vám pri ceste do Chorvátska do očí, že v Maďarsku a Chorvátsku je bilbordov podstatne menej? ... a krajina vyzerá akosi krajšie.

Čo sa s tým dá robiť a prečo s tým niekto niečo nerobí?

Pochybujem, že práve reklama na bilbordoch má rozhodujúci vplyv na spotrebiteľov, hlavne ak si ju v tom množstve rôznych tabúľ ani poriadne nevšimnete. Ja od určitého času naopak bojkotujem výrobky a služby z bilbordov, lebo nechcem podporovať niečo, čo tak výrazne znehodnocuje moje okolie. Ako spotrebitelia nie sme v tomto úplne bezmocní, len žiaľ slabo organizovaní.

Bilbordy boli a sú súčasťou politickej kampane a politici sa ich nechcú vzdať. Všetky strany s výraznejšou podporou ich napríklad využili pri nedávnych európskych voľbách. Veľmi rýchlo sa z Národnej rady stiahol poslanecký návrh Smeru na prísnejšiu reguláciu. Asi netreba príliš dlho rozmýšľať prečo. Na jeseň nás opäť čakajú voľby – teraz komunálne. Teda také, kde nami zvolení zástupcovia budú môcť ovplyvniť koľko bilbordov bude strašiť v našej krajine. Ale ako by sa politici, ktorí vo svojej kampani bilbordy hojne a často za veľmi výhodných podmienok využívajú, po zvolení k nim mohli otočiť chrbtom? Preto budem voliť stranu a kandidátov, ktorí zvolia inú formu kampane a na bilbordy sa "vykašľú". Verím, že takú stranu nájdem.

A že iná forma neexistuje? Letáky v schránkach, kde okrem fotografie nájdem aj nejaký program kandidáta/strany sú mi mnohokrát sympatickejšie. Veľa sa dá dosiahnuť aj cez rádiá, TV, sociálne média, diskusie či novinovú inzerciu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien.

SVET

Čo sa stalo s poľskou armádou? Nad skúsenosťami prevláda lojalita

PiS sleduje vlastné politické ciele aj v armáde.


Už ste čítali?